Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Samorząd województwa wspiera biblioteki, również w Olecku

2021-01-13 14:02:15 (ost. akt: 2021-01-13 14:08:08)
ilustracja ksiazki

ilustracja ksiazki

Autor zdjęcia: pixabay.com

Ponad 2 mln zł z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego wesprze działalność w 2021 roku powiatowych bibliotek pedagogicznych oraz Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej w Lidzbarku Warmińskim. Skorzysta też Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku, która otrzyma 153 tys. zł.

Pieniądze trafią do powiatów iławskiego, bartoszyckiego, działdowskiego, nowomiejskiego, olsztyńskiego, ełckiego, ostródzkiego, oleckiego, mrągowskiego, gołdapskiego, piskiego i giżyckiego oraz do gminy Lidzbark Warmiński.

— Co roku przekazujemy z budżetu województwa, w formie dotacji celowej, ok. 2 mln zł na dofinansowanie prowadzenia powiatowych bibliotek pedagogicznych - mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. — Pieniądze są przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z bieżącą działalnością placówek. Dofinansowanie otrzymają, również jak co roku, wojewódzkie biblioteki pedagogiczne w Olsztynie i Elblągu.

W sumie w 2021 r. na wsparcie powiatowych bibliotek pedagogicznych oraz Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie i Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu zaplanowano w budżecie województwa 6 mln zł.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. radni - pytać! #3040400 | 83.6.*.* 13 sty 2021 20:52

    A ile kasy przeznaczył powiat na zakup nowych książek w 2020 r. ? A ile kasy przeznaczyło miasto na zakup nowych książek w 2020 r. ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages