Tenisiści stołowi Czarnych Olecko sezon mogą zaliczyć do udanych

2021-07-21 08:00:00(ost. akt: 2021-07-21 08:31:50)

Autor zdjęcia: Archiwum MLKS Czarni Olecko

Sezon 2020/2021 nie był łatwy, ale tenisiści stołowi Czarnych Olecko mogą zaliczyć go do udanych Podopieczni trenerów Marzeny Jasińskiej i Roberta Karnieja wywalczyli 9 medali mistrzostw województwa. Były też i inne sukcesy.
Zakończony sezon ze względu na panującą pandemię był zupełnie innych od poprzednich. Nie rozpoczął się tradycyjnie we wrześniu, a dopiero pod koniec października 2020 roku. W dodatku, ze względu na obostrzenia, nie brakowało kilkumiesięcznych przerw w odbywaniu się zawodów sportowych.

Na szczęście treningi, po za krótkim okresem czasowym, odbywały się w zasadzie stale i niecierpliwie wyczekiwaliśmy informacji, kiedy będzie można przystąpić do rywalizacji w turniejachmówi trener Robert Karniej.

Ostatecznie w sezonie 2020/2021 tenisiści stołowi startowali w otwartych turniejach: w Białymstoku, Działdowie, Olecku, Giżycku, Gołdapi, Grodzisku Mazowieckim, Lidzbarku Warmińskim, Pisanicy i w Krakowie. Walczyli także w turniejach wojewódzkich, mistrzostwach województwa oraz w dwóch turniejach rangi ogólnopolskiej.

W mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii skrzatów i żaków olecczanie najlepiej spisali się w grach podwójnych i mieszanych. Oliwia Szydłowska w parze z Fabianem Sokołowskim z Żaka Pisanica wywalczyła złoty medal w grze mieszanej oraz srebrny medal w grze podwójnej w parze z Justyną Ziarko (LUKS ABC Żak Pisanica) w rywalizacji skrzatów. Trzecie miejsca w grze podwójnej wywalczyli: skrzaci Karol Bielecki/Tobiasz Brodowski, żacy Jan Saulewicz/Fabian Sokołowski (Żak Pisanica), żaczki Lena Czaplejewicz/Gabriela Wysocka. W grach mieszanych żaków brązowe medale zdobyli: Lena Czaplejewicz/Rafał Piotrowski (Dekorglass Działdowo) i Gabriela Wysocka/Krzysztof Kempka (KS Dekorglass Działdowo). Miejsce 5-8 zajęli Jan Saulewicz/Julia Milewska. Natomiast w grach indywidualnych najwyższą, czwartą lokatę zajęła Oliwia Szydłowska w kategorii skrzatów, a 5. w żaczkach była Lena Czaplejewicz.

Obrazek w tresci

Olecczanie z dobrej strony pokazali się w mistrzostwach województwa młodzików i kadetów, choć nie zdobyli medali. Miejsca tenisistów Czarnych Olecko: 7-8. Lena Czaplejewicz, 9-12. Gabriela Wysocka (młodziczki); 6. Piotr Saliński (kadeci); 5-6. Lena Czaplejewicz /Gabriela Wysocka (gra deblowa młodziczki) oraz 5. miejsce w grze drużynowej. Z kolei w 5. edycji Otwartych Mistrzostw Gminy Kalinowo 1. miejsce w kategorii zerowej zajął Wini Weisbrod, a drugie lokaty zajęli Patryk Wysocki i Wanessa Weisbrod. Miejsca pozostałych zawodników z Olecka: 3. Karol Bielecki (skrzaci), 2. Oliwia Szydłowska (skrzatki), 4. Gabriela Wysocka, 7-8. Oliwia Szydłowska (żaczki), 5-6. Gabriela Wysocka (młodziczki). Z kolei w turnieju z okazji 450- lecia Gołdapi zajęli następujące miejsca: 5-6. Karol Bielecki (skrzat), 2. Oliwia Szydłowska (skrzatki), 2. Jan Saulewicz (żacy), 7-8. Julia Milewska (żaczki), 3. Piotr Saliński (kadet), 5-6. Piotr Saliński (junior).

Dużym krokiem w rozwoju sekcji był udział w dwóch ogólnopolskich turniejach w Krakowie i Grodzisk Mazowieckim oraz awans na podstawie rankingu wojewódzkiego Leny Czaplejewicz i Gabrieli Wysockiej do międzywojewódzkich mistrzostw młodziczekpodkreśla Robert Karniej. Dodatkowo sekcja wzbogaciła się o kilkoro młodych zawodników i zawodniczek, a niektórzy z nich mieli okazję po raz pierwszy w życiu wystartować w zawodach sportowych. Aktualnie w naszej sekcji tenisa stołowego trenuje prawie 30 dzieci. W sierpniu, po wakacyjnej przerwie, wznowimy treningi. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody z tenisem stołowym.

Dodajmy, że Marzena Jasińska i Robert Karniej, którzy są również nauczycielami wychowania fizycznego, wywalczyli złote medale w grach indywidualnych oraz srebro w grze mieszanej w XXX Mistrzostwach Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Łodzi.