Oleccy karatecy nie dali rywalom większych szans

2021-12-14 09:15:38(ost. akt: 2021-12-14 09:18:41)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Świetnie spisali się oleccy karatecy w ogólnopolskim turnieju karate kyokushin „Białołęka Cup 202” w Warszawie. Wywalczyli 1. miejsce w ogólnej klasyfikacji drużynowej, a także 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej kata (układy). Olecczanie 6 razy stawali na najwyższym stopniu podium.
W sobotę 4 grudnia w Warszawie odbył się ogólnopolski turniej karate kyokushin pod nazwą „Białołęka Cup 2021”, w którym wystartowało ponad 300 zawodników z 29 klubów. Wśród nich znalazło się 19 reprezentantów Oleckiej Szkoły Sztuk Walki karate Kyokushin.

Turniej był podzielony na dwa bloki - w pierwszym rywalizowali zawodnicy z krótkim stażem treningowym i niewielkim doświadczeniem startowym. W tej grupie wystartowało czworo olecczan, którzy stoczyli dobre walki, ale niestety odpadli z turnieju przed strefą medalową.

W drugiej części zawodów rywalizowali karatecy z długim stażem treningowym i dużym doświadczeniem startowym - wśród nich medaliści mistrzostw Polski i Europy. W tej grupie oleccy karatecy okazali się najlepsi i dzięki świetnym wynikom indywidualnym wywalczyli 1. miejsce w ogólnej klasyfikacji drużynowej, a także 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej kata (układy).

Złote medale w kumite wywalczyli: Piotr Gibowicz w kategorii juniorów, Konrad Dobrzyń w kategorii młodzików oraz w kategorii kadetów - Julia Hołownia, Agnieszka Słowińska, Tymoteusz Łukowski. W kata złoto zdobył Władysław Domelewski, który, dorzucił do tego 3. miejsce w kumite kadetów.

Srebrne medale zdobyli: Kinga Kuklińska - w kata i kumite seniorek, Piotr Gaworski w kategorii kumite oldboy (powyżej 35 lat), Olaf Tarasiuk w kategorii kata kadetów, który zdobył także brązowy medal w kumite.
Na trzecim stopniu podium stanęli: Mateusz Gaworski, Lena Pskowska i Kamil Smokowski w kategorii kadetów oraz Klaudia Janiszewska w kategorii kumite juniorek młodszych.

- Dla większości moich zawodników turniej w Warszawie był ostatnim w tym sezonie. Cieszę się, że zakończyli go w tak dobrym stylu. 18 grudnia troje oleckich karateków wystartuje jeszcze w Pucharze Polski w Bydgoszczy. Później czeka nas krótki odpoczynek i przygotowanie do egzaminu na stopnie kyu - mówi sensei Wojciech Rejterada.