Zdobyli 11 medali. Wygrali klasyfikację generalną

2022-03-27 20:31:43(ost. akt: 2022-03-27 22:14:34)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Oleccy karatecy świetnie spisali się w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Bartoszycach. OSSWKK okazała się najlepsza w obu kategoriach wiekowych. Olecczanie zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zarówno w kategorii młodzików, jak i w kategorii juniorów i seniorów. Zdobyli 11 medali, w tym cztery złote, trzy srebrne i cztery brązowe.
W rywalizacji wzięło udział blisko 300 zawodników z 39 klubów z czterech województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Spośród reprezentantów Olecka po złoto w rywalizacji seniorów sięgnęli Filip Maksimowicz (kategoria kumite seniorów powyżej 80 kg), który w finale pokonał zawodnika z Mińska Mazowieckiego oraz Andżelika Dobrzyń (kumite seniorek poniżej 55 kg), która w finale przez ippon pokonała przeciwniczkę z Białegostoku. Oboje nie mieli sobie równych i pewnie sięgnęli po tytuły Mistrzów Makroregionu Wschodniego.

Wśród młodzików najlepsi w swoich kategoriach okazali się Maja Dziubińska (kumite młodziczek powyżej 50 kg) oraz Władysław Domelewski (kumite młodzików poniżej 45 kg), który wywalczył również srebrny medal w kategorii kata młodzików spośród 25 startujących zawodników. Na 8. miejscu w tej samej kategorii kata uplasował się Dominik Dziedziach.

Po trzech dobrych walkach tytuły wicemistrzów makroregionu wywalczyli Piotr Gibowicz w kategorii kumite juniorów powyżej 75 kg oraz Konrad Dobrzyń w kategorii kumite juniorów młodszych poniżej 50 kg.
Na trzecim stopniu podium stanęli: Piotr Gaworski w kategorii kumite masters +35 lat poniżej 85 kg, Lena Pskowska w kategorii kumite młodziczek poniżej 50 kg, Tymoteusz Łukowski w kategorii kumite młodzików poniżej 60 kg, Paweł Jasiukiewicz w kategorii kumite młodzików poniżej 45 kg.

- Mistrzostwa Makroregionu to zawsze zawody stojące na wysokim poziomie. Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej, w obu kategoriach wiekowych, jest bez wątpienia powodem do dumy. Cztery złote medale zawodów takiej rangi, w tym dwa seniorskie, pokazują, że moi zawodnicy byli naprawdę dobrze przygotowani, co bardzo mnie cieszy - przyznaje sensei Wojciech Rejterada.