Konrad Dobrzyń brązowym medalistą mistrzostw Polski

2022-10-18 12:00:00(ost. akt: 2022-10-18 09:29:50)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Konrad Dobrzyń zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów Open i Juniorów Młodszych w Zielonce. Brązowy medalista jest zawodnikiem Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin. Z dobrej strony pokazali się pozostali reprezentanci Olecka.
W 33. Mistrzostwach Polski Seniorów Open i Juniorów Młodszych wystartowało 212 zawodników z 65 klubów spośród 250 zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Olecko na tym prestiżowym turnieju reprezentowało czworo zawodników: Filip Maksimowicz (kategoria seniorów open), Konrad Dobrzyń (kategoria juniorów młodszych poniżej 50 kg), Klaudia Janiszewska (kategoria juniorek młodszych poniżej 60 kg) i Piotr Gaworski (kategoria kumite masters +35 lat).

Najlepiej spisał się Konrad Dobrzyń, który wywalczył brązowy medal w swojej kategorii.
Pozostali reprezentanci Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin także pokazali się z dobrej strony. Filip Maksimowicz zajął 6. miejsce w kumite seniorów open, Niewiele do medalu zabrakło także Klaudii Janiszewskiej, która po wygranych pojedynkach dotarła do ćwierćfinału, gdzie uległa zawodniczce z Warszawy i tym samym uplasowała się na 5. miejscu w kategorii kumite juniorek młodszych poniżej 60 kg.