Wieża Północy w Szczuczynie z udziałem szachistów z Olecka

2022-10-20 10:30:24(ost. akt: 2022-10-20 10:48:14)

Autor zdjęcia: Archiwum MLKS Czarni Olecko

Zawodnicy sekcji szachowej MLKS Czarni Olecko wzięli udział w turnieju szachowym z okazji otwarcia Stowarzyszenia Wieża Północy w Szczuczynie koło Grajewa.
Udział w zawodach wzięło 39 szachistów z całego regionu m.in.: z Łomży, Suwałk, Piszu, Ełku, Grajewa, Białegostoku, Olecka, Augustowa oraz ze Szczuczyna.
Sekcję szachową MLKS Czarni Olecko reprezentowali: Igor Dubrowny, Maksymilian Hanc, Oskar Mentel, Antoni Iber, Paweł Dariusz Koncewicz i Mateusz Bojarski.

Turniej rozegrano na dystansie 7 rund i tempie gry 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

Po 7 rundach najwyżej sklasyfikowany został Maksymilan Hanc, który zdobył 4 punkty i zajął 15. miejsce. Pół punktu mniej zdobył Igor Dubrowny, co pozwoliło na zajęcie 20. miejsca. Również 3,5 pkt. zdobył Paweł Koncewicz i wywalczył 22. miejsce 22. Po 3 punkty wywalczyli Oskar Mentel i Antoni Iber, którzy zostali sklasyfikowani odpowiednio na 24. i 28. miejscu.
Po dwa punkty zdobyli Dariusz Koncewicz i Mateusz Bojarski i zajęli miejsca 36 i 37.

W zawodach prowadzone były także dodatkowe klasyfikacje wiekowe: do lat 10, do lat 14 oraz do lat 18.
W najmłodszej grupie wiekowej rywalizowali Dariusz i Mateusz i zajęli odpowiednio 7. i 8. miejsce. Klasyfikowanych było 10 zawodników.
W grupie do lat 14. Maksymilian zajął 6. miejsce, Igor 8. miejsce, Paweł 10., Antoni 12., Dariusz 14. i Mateusz 15. miejsce (na 17 zawodników).
W grupie do lat 18: 8. Maksymilian, 10. Igor, 12. Paweł, 14. Oskar, 16. Antoni, 22. Dariusz i 23. Mateusz (na 25 zawodników).