Za nami Zimowe Mistrzostwa Polski i Klubowy Puchar Polski

2022-11-28 08:58:56(ost. akt: 2022-11-28 09:11:33)

Autor zdjęcia: Fb/Ampfiprion

Zawodnicy i zawodniczki OSN „Amfiprion” wracają do domu z mistrzowskimi tytułami i 19. medalami!
W dniach 26-27 listopada 2022 r. w Jastrzębiu-Zdroju 8. zawodników OSN Amfiprion reprezentowało Olecko na Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach oraz Finale Klubowego Pucharu Polski.

Izabela Ćwirko idzie jak burza! Cały rok ciężko trenowała i z Mistrzostw Polski przywiezie 5 medali (3 złote i 2 srebrne). Iza wywalczyła Mistrzostwo Polski w 3 konkurencjach: 100 m BF, 100 m IM, 200 m BF oraz została wicemistrzynią w 50 m BF, 50 m SF. Wisienką na torcie jest fakt, że Iza, oprócz tego, że została najlepszą zawodniczką rundy finałowej KPP, zgarnęła sprzed nosa rywalek także najważniejszy tytuł w KPP - NAJLEPSZA ZAWODNICZKA W KLASYFIKACJI GENERALNEJ KLUBOWEGO PUCHARU POLSKI W PŁYWANIU W PŁETWACH.

To były udane Mistrzostwa Polski dla Filipa Drażby – sięgnął po Mistrzowski tytuł w dwóch konkurencjach: 200 m SF i 400 m SF, a na 50 m SF wywalczył srebrny medal. Kto wie ten wie, kto nie to teraz się dowie – Filip ciężko pracuje aby utrzymać świetną formę przez cały rok, dlatego jest 2. najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej Klubowego Pucharu Polski.

To nie koniec mistrzowskich tytułów dla Olecka!

Ada Adamska doskonale popłynęła na 50 m AP i wywalczyła złoty medal dla Olecka. Złoty medal zawisł również na szyi Tomasza Kaszkiela za 800 m SF.
Wicemistrzynią Polski w dwóch konkurencjach (200 m BF, 800 m SF) została Lidia Panuszko, dodatkowo Lidka wywalczyła brązowy medal na 400 m SF. Bardzo dobrze popłynął i zaprezentował równą formę Bartosz Czerwiński. Bartek wraca do Olecka z tytułem Wicemistrza Polski w konkurencji 400 m BF, w sumie z 4 medalami – 1 srebrny i 3 brązowe.

Jako multimedalistka Mistrzostw Polski oraz z tytułem 2. NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI W KLASYFIKACJI GENERALNEJ KPP wraca do domu również Amelia Gajewska. Amelka wywalczyła 2 brązowe medale w konkurencjach: 50 m BF i 100 m BF. Najmłodszym zawodnikiem w kategorii chłopców, który reprezentował Olecko w ten weekend był Filip Żurawlew. Gratulujemy startów i wierzymy, że za rok, dzięki ciężkiej pracy Filip stanie na wymarzonym podium.

Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych zawodników bez wyjątku! Gratulujemy udanych startów! Wielkie brawa dla trenerów – dziękujemy Piotrowi Fidlerowi i Pawłowi Zdanio. Ogromne podziękowania dla rodziców za wsparcie, zwłaszcza pani Agnieszce Ćwirko, za organizację i opiekę podczas wyjazdu oraz szczegółową fotorelację — dziękują władze Klubu.

Podsumowanie MP i finału KPP
Dziewczęta:

Izabela Ćwirko (kat.12-13lat) – 1. 100m BF, 1. 100m IM, 2. 50mBF, 1. 200mBF, 2. 50mSF
Lidia Panuszko (kat. 12-13lat) – 2. 200mSF, 2. 800m SF, 5. 100mSF, 6. 50m BF, 3. 400m SF
Amelia Gajewska (kat. 12-13lat) – 3. 50mBF, 3. 100m BF, 6. 50m AP, 4. 200mBF, 5. 50mSF
Ada Adamska (kat. 16-17 lat) – 1. 50m AP, 5. 50mBF, 5. 100m SF, 5. 50mSF
Chłopcy/Mężczyźni:
Filip Żurawlew (12-13lat) – 6. 400BF, 14. 50 BF, 8. 200. BF, 13.50SF, 5. 400m SF, 9. 100m BF
Bartosz Czerwiński (16-17lat) – 2. 400BF, 3. 50mBF, 3. 200m BF, 3. 100m BF
Tomasz Kaszkiel (18+) – 1. 800m SF, 5.50m SF 4. 200m SF, 10m BF, 4. 50m AP, 4. 400mSF