Oleccy szachiści na turnieju w Ełku

2023-07-06 09:14:39(ost. akt: 2023-07-06 09:31:57)

Autor zdjęcia: Krzysztof Konewko

Zawodnicy sekcji szachowej MLKS Czarni Olecko wzięli udział w Ełckich Potyczkach o Kategorie. Najlepiej spisał się Dariusz Koncewicz, który zajął 11. miejsce.
Zawodnicy sekcji szachowej MLKS Czarni Olecko: Jan i Hubert Gościccy, Wiktoria Bielska, Blanka Gałgowska, Dominik Wolf, Antoni Iber, Olaf Giełazis, Dariusz i Paweł Koncewicz, Aleksander Sadłowski wzięli udział w Ełckich Potyczkach o Kategorie. Zawody rozegrano na dystansie 6 rund i tempie gry 30 minut. Warunki turnieju umożliwiały zdobycie V lub IV kategorii szachowej.
Najlepiej wypadł Dariusz, który zdobył 3,5 pkt i zajął 11. miejsce, Po trzy punkty zdobyli Dominik i Antoni (miejsca 17. i 18.). Po dwa punkty zdobyli Olaf, Hubert, Paweł i Wiktoria (miejsca 26-29). Kolejne miejsca zajęli Aleksander, Janek oraz Blanka. Normy na V kategorię szachową zdobyli: Dominik oraz Wiktoria.

Następnego dnia rozegrano turniej zatytułowany Ełckie Potyczki Szachowe. Tym razem było 7 rund, przy krótszym tempie gry 10 minut z 5 sekundową bonifikatą za wykonanie posunięcia. Do zawodów przystąpiło dwóch zawodników MLKS Czarni Olecko: Igor Dubrowny oraz Olaf Giełazis. Igor zdobył 5 punktów i zajął 5. miejsce, a Olaf 1 pkt (17. miejsce).