Udany start oleckich karateków

2023-10-23 12:22:46(ost. akt: 2023-10-23 12:30:55)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Oleccy karatecy z powodzeniem startowali we Wrocławiu w 30. Mistrzostwach Polski Seniorów Open, Juniorów Młodszych i Masters. Konrad Dobrzyń został mistrzem Polski juniorów młodszych w kumite poniżej 60 kg, a Filip Maksimowicz i Paweł Jasiukiewicz zdobyli brązowe medale.
W tym ważnym turnieju, który odbył się w sobotę 14 października, wzięło udział 170 zawodników z 69 klubów. Olecko reprezentowało pięciu zawodników: Filip Maksimowicz, Piotr Gaworski, Konrad Dobrzyń, Paweł Jasiukiewicz, Patryk Hołownia wraz z trenerami: sensei Wojciechem Rejterada i sensei Angeliką Rejterada. W kategorii seniorów open (bez podziału na kategorie wagowe) rywalizował Filip Maksimowicz, który wywalczył brązowy medal. Olecczanin stoczył bardzo dobre pojedynki, a w walce decydującej o wejściu do finału przegrał z zawodnikiem gospodarzy po dogrywce i niejednogłośnym werdykcie sędziów. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy medal Filipa Maksimowicza w Mistrzostwach Polski Open, a jednocześnie pierwszy medal z tego turnieju dla oleckiego klubu. Start w tym turnieju był dla niego ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Open, które odbędą się w dniach 17-19 listopada w Tokio. Natomiast w kategorii juniorów młodszych najlepiej spisał się Konrad Dobrzyń, który w świetnym stylu wywalczył tytuł mistrza Polski w kumite poniżej 60 kg. Zawodnik Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin pewnie zwyciężył wszystkie swoje cztery pojedynki, a w finale przez wazari pokonał przeciwnika z Inowrocławia.

Kolejnym medalistą wśród juniorów młodszych został Paweł Jasiukiewicz, który w rywalizacji kumite poniżej 55 kg sięgnął po brąz. Z dobrej strony pokazali się także pozostali oleccy reprezentanci - Patryk Hołownia, który debiutował w imprezie tak wysokiej rangi oraz Piotr Gaworski, który niestety został rozlosowany przed strefą medalową z późniejszym zwycięzcą swojej kategorii.