Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Wycieczka do Laboratorium Symulacji Medycznych

Wycieczka do Laboratorium Symulacji Medycznych

7 marca 2019r. dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Kubuś i przyjaciele” w Olecku uczestniczyły w wycieczce do Laboratorium Symulacji Medycznych w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach.
Dzieci miały okazję wzięły udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez pracowników laboratorium. Mogły zobaczyć, jak wygląda praca „sztucznego” szpitalnego oddziału ratunkowego. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w poszczególnych ćwiczeniach zaprezentowanych przez trenerów.

Zwiedziły również pomieszczenia szpitalnych sal symulacyjnych takich, jak: sala operacyjna, sala pooperacyjna, pracownia opieki przedmedycznej, sala porodowa itp. W dyspozytorni pod bacznym okiem trenera dzieci ćwiczyły, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach zagrażających życiu, np. wzywać pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy. Na ćwiczeniach z pomocy przedmedycznej przedszkolaki uczyły się fachowo bandażować skaleczenie, jak również przyklejać plaster z opatrunkiem, wykonując kolejne etapy.

Za pomocą pulsoksymetru dzieci samodzielnie badały swój puls i natlenienie krwi w organizmie. Brały również udział w charakteryzacji filmowej. Mogły zobaczyć, jak powstają „sztuczne łzy”, jak zrobić ranę itp. Dzieci były pod wielkim wrażeniem. To było prawdziwe „czary mary”. Ponadto przy pomocy stetoskopu słuchały, jak bije serce kolegi.

Dużo emocji było podczas trzymania noworodka na rękach. Na koniec miały okazję zapoznać się z funkcjonowaniem symulatora ambulansu, do którego mogły wejść i zobaczyć jak wygląda w środku.
Była to wspaniała przygoda wnosząca wiele wiadomości, wrażeń i emocji.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna oraz opublikowany na portalu Olecko: Wycieczka do Laboratorium Symulacji Medycznych
Oceń artykuł:

(0)