Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Podziel się:

Podziel się:

Andrzejki w Buriacji

Andrzejki w Domu Polskim w Ułan Ude odbyły się po raz pierwszy. Jestem przekonany, że staną się one tutaj tradycją (podobały się wszystkim). Dzieci i dorośli bardzo chętnie brali udział w zabawie. Przekłuwanie papierowego serca z imionami nie jest tu znane, wróżba z butami też nie.

Sobota, 29 listopada 2014 r.
Od godz. 10. do 16. miałem zajęcia, a bezpośrednio po nich spotkanie andrzejkowe. Uczestnicy spotkania wzięli udział w 25. (!) wróżbach i 4. zabawach. Andrzejki w Domu Polskim odbyły się po raz pierwszy. Jestem przekonany, że staną się one tutaj tradycją (podobały się wszystkim). Dzieci i dorośli bardzo chętnie brali udział w zabawie. Przekłuwanie papierowego serca z imionami nie jest tu znane, wróżba z butami też nie.

Podczas spotkania wręczyłem dyplomy i nagrody uczestnikom dyktanda polskiego, które odbyło się 14 listopada 2014 r.
Pani Anna w imieniu miejscowej Polonii złożyła mi życzenia imieninowe. Od pani Luby otrzymałem słodko-kwaśny prezent (cukierki, ocet jabłkowy, sprasowaną herbatę chińską i pocztówki jej autorstwa). Było mi miło. Andrzejki zakończyły się poczęstunkiem.
Jutro z samego rana wyjeżdżamy do Tunki (zobaczę kolejny raz jezioro Bajkał). Z okazji moich imienin poczęstuję współtowarzyszy podróży tortem. Do poniedziałkowej lekcji w tunkijskiej szkole jestem już przygotowany.
Prawdopodobnie przez dwa kolejne dni nie będę miał dostępu do internetu, ale komputer zabieram ze sobą.
Prognoza na jutro -35°C (w nocy).

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: AM oraz opublikowany na portalu Kresy: Andrzejki w Buriacji
Oceń artykuł:

(0)