środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

"igraMY" na zakończenie z uśmiechem

Czas podsumowania i podziękowania.

Stowarzyszenie „Dać Nadzieję” przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku w okresie od 8 maja do 30 listopada 2017 roku realizowało projekt pt.: „igraMY – Inspirujące Spotkania z Kulturą” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadanie "IgraMY" złożone było z cyklu dwóch warsztatów, mających na celu aktywizowanie osób z niepełnosprawnością i ich rodzin oraz integrację tej grupy społecznej ze środowiskiem lokalnym. Pierwszy cykl "Bajka na cztery łapy" był eksperymentem artystycznym, w którym pies terapeutyczny – czarny labrador Mamba - został nietypowym partnerem i towarzyszył małym animatorom podczas ich pracy i zabawy. Kolejne warsztaty - "Poczytajki"- przeznaczone były dla rodzin uczestników projektu, w trakcie ich trwania uświadomiliśmy rodzicom wartość wspólnie spędzonego czasu z dzieckiem oraz rozszerzyliśmy ich wachlarz możliwości twórczego i pomysłowego "bycia razem". W ramach projektu zorganizowane zostało Inspirujące Spotkanie dla dużych i małych, które odbyło się w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku w czerwcu 2017 roku oraz Festyn Integracyjny "igraMY", który odbył się na terenie placówki Środowiskowego Domu Samopomocy w Olecku.
Projekt „igraMY – Inspirujące Spotkania z Kulturą” dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także ogromnemu zaangażowaniu członków Stowarzyszenia „Dać Nadzieję” wpłynął pozytywnie na najmłodszych uczestników projektu oraz ich rodziny. Podczas realizacji wytworzono serdeczną atmosferę w grupie, w której każdy uczestnik był ważny, doceniany i potrzebny jako członek zespołu. Projekt podniósł poziom kompetencji artystycznych i twórczych uczestników oraz ich samoocenę, otworzył przed nimi drzwi do nieograniczonego świata wyobraźni.
NAJLEPSZYM DOWODEM DOBRZE SPĘDZONEGO CZASU NIECH BĘDĄ UŚMIECHY NA TWARZACH MAŁYCH I DUŻYCH.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: EDYTA MUSIALIK oraz opublikowany na portalu Olecko: W ŚDS w Olecku "igraMY" z uśmiechem
Oceń artykuł:

(0)