Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

Próba wyłudzenia zaległego podatku w Gminie Olecko - oszust podszywa się pod pracownika Ministerstwa Finansów

Przeglądając pocztę elektroniczną otrzymałem wiadomość e-mail o zaległości kwartalnego podatku za 4 kwartał ubiegłego roku. Zastanowił mnie ten fakt, iż o ile wiem nie posiadam żadnych zaległości podatkowych.

O ewentualnych zaległościach najczęściej informuje Urząd Skarbowy lub Urząd Gminy, do którego opłacane są podatki. Zadzwoniłem, więc do Urzędu Gminy, w którym opłacam podatki. Poinformowano mnie jednak o braku jakichkolwiek zaległości. W tym przypadku rzekomym autorem wiadomości jest Pani Justyna Przekopiak - Dyrektor Departamentu podatków sektorowych, Lokalnych oraz podatku od gier, lub ktoś, kto według mnie podszywa się pod jej osobę z źródłowego emaila; R.Bolze@hw dw.de . Według wiadomości mój nr aktu to ; 59854461PL, jednocześnie otrzymałem groźbę o egzekucji komorniczej lub zajęciu konta bankowego w przypadku nie uregulowania zaległej należności. Jako nr kontaktowy otrzymałem 48(22)6945804, po sprawdzeniu numeru w Internecie trafiłem na stronę www.mf.gov .pl która albo w ogóle się nie otwiera albo otwiera na kilka sekund i znika. O sprawie poinformowałem Ministerstwo Finansów, otrzymałem także zapewnienie iż nie jest ono autorem maila wzywającego do spłaty zaległego podatku, podpisanego imieniem i nazwiskiem; Justyna Przekopiak. W mailu wykorzystano dane osobowe ze strony internetowej resortu. Incydent ten został zgłoszony odpowiednim organom. Komunikat w tej sprawie o poniższej treści znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Ministerstwo Finansów nie jest autorem poniższego e-maila (pisownia oryginalna):

„Szanowny Podatniku”

Spieszymy poinformować, że za czwarty kwartał 2015 r. ma Pan (i) zadłużenie w Departamencie Podatku. W przypadku, jeśli zadłużenie nie zostanie umorzone w ciągu miesiąca od dnia powiadomienia, będziemy musieli skierować sprawę do komornika sądowego i sporządzić akt o ściąganie środków pieniężnych z konta bankowego. Nr aktu 27850109PL (załączony do e-mai).

Justyna Przekopiak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ronald Sebastian Studnicki
Oceń artykuł:

(0)