Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

Na nowym chodniku nie trudno o wypadek lecz nie z winy wykonawcy

Nowe inwestycje często odkrywają „niedoróbki” wcześniejszych często zamaskowanych w pozornie niedostępnych miejscach. Taką sytuację ujawniła budowa dalszej części chodnika w Babkach Oleckich.

Babkach Oleckich na nowo powstałym chodniku przy drodze powiatowej 1893N jest niezabezpieczona studzienka o głębokości około 60 cm i szerokości około 15 cm., od zaworu hydrantu przeciwpożarowego. Zanim powstał chodnik, brak pokrywy był niezauważalny, ponieważ studzienka była umiejscowiona w wysokiej trawie. Obecnie, gdy jej umiejscowienie to około 10 cm od krawędzi chodnika istnieje realne zagrożenie wypadku, gdyż hydrant znajduje się pomiędzy domem sołtysa a tzw.; domem nauczyciela, w pobliżu szkoły. Usterkę zgłosiłem 30 kwietnia do Urzędu Gminy. W dniu 2 maja Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Pan Sławomir Haralski przesłał mi informację za pośrednictwem poczty elektronicznej, iż, informację przesłano do odpowiedniego organu odpowiedzialnego za sieć wodociągową to jest PWiK w Olecku. Mimo iż mija już drugi tydzień od dokonania zgłoszenia nadal nie zabezpieczono studzienki, zdjęcia zrobione dziś rano (11.05.2016r).
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ronald Sebastian Studnicki oraz opublikowany na portalu Olecko: Na nowym chodniku w Babkach Oleckich nie trudno o wypadek?
Oceń artykuł:

(0)