Udany występ karateków z Olecka na mistrzostwach Niemiec

2014-10-11 21:50:04(ost. akt: 2014-10-12 10:37:17)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal wywalczyli karatecy z Olecka na Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec w Wedel, w których wzięło udział blisko 220 zawodników z Rosji, Ukrainy, Holandii, Francji, Czech, Niemiec, Belgii i Polski.
W Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec w Wedel wzięło udział blisko 220 zawodników z Rosji, Ukrainy, Holandii, Francji, Czech, Niemiec, Belgii i Polski.
Wśród nich była 7-osobowa Olecko ekipa zawodników Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin. Podopieczni trenera Wojciecha rejterady spisali się bardzo dobrze.

Złote medale zdobyły Martyna Grygo (kategoria dziewczynek do 9 lat +35 kg) oraz Julia Kulczyniec (dziewcząt 10-11 lat +40 kg. Tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Niemiec
wywalczyła też Katarzyna Sieczkowska w kategorii seniorek do 5 kyu +60 kg.

W jednej z najsilniej obsadzonych kategorii juniorek open (bez podziału na kategorie wagowe), w której wystartowały między innymi dwie wicemistrzynie Europy, mistrzyni Niemiec i mistrzyni Holandii, olecczanka Angelika Rejterada (wicemistrzyni Europy -55 kg) zdobyła srebrny medal. W eliminacjach pokonała mistrzynię Holandii, w półfinale wicemistrzynię Europy wagi ciężkiej, a w finale przegrała z cięższą o 20 kg zawodniczką gospodarzy. Angelika dołożyła do tego brąz w kategorii kata open (juniorów i seniorów).

Niespodziankę sprawił Marcin Gibowicz, który został wicemistrzem swojej kategorii -młodzików +60 kg. Drugie miejsce w kategorii juniorów -75 kg zdobył Filip Maksimowicz,
Zdobyty medal daje mu możliwość startu w Pucharze Europy pod koniec listopada.

Z dobrej strony zaprezentował się również Oskar Kowalewski, który w walce ćwierćfinałowej po wyrównanym pojedynku uległ późniejszemu zwycięzcy kategorii i ostatecznie zajął 5. miejsce. Również 5. miejsce wywalczył w kategorii kata open.