Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dzielni strażacy z Olecka docenieni za swoją postawę

2018-10-02 09:41:23 (ost. akt: 2018-10-02 10:03:33)
Tomasz Dunaj (trzeci z lewej) i komendant Robert Wiśniewski na sesji Rady Miejskiej w OLecku

Tomasz Dunaj (trzeci z lewej) i komendant Robert Wiśniewski na sesji Rady Miejskiej w OLecku

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Tomasz Dunaj i Mateusz Gryncewicz - młodzi oleccy strażacy jednego dnia uratowali cztery osoby tonące w Zalewie Koronowskim w Bydgoszczy, za co otrzymali nagrodę Komendanta Głównego PSP. Na sesji Rady Miejskiej w Olecku ich postawa również została doceniona.Tomasz Dunaj i Mateusz Gryncewicz – młodzi strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku uczestniczyli w kursie w Szkole Podoficerskiej w Bydgoszczy. W czasie wolnym od zajęć wybrali się na plażę, gdzie dwukrotnie ratowali tonących ludzi. Do zdarzenia doszło 31 maja.
— Obaj strażacy byli bardzo skromni, bo nikomu nie powiedzieli o swojej postawie — mówi Robert Wiśniewski, komendant powiatowy PSP w Olecku. — Pierwsze zdarzenie miał miejsce rano, gdy zauważyli, że do wody weszło dwoje dzieci, ale zaraz był uskok i dzieci zaczęły tonąć. Przerażone chwyciły się kobiety, która płynęła obok i zaczęły również ją topić. Nasi strażacy wyciągnęli całą trójkę z wody. Po kilku godzinach, leżąc na kocach, usłyszeli jak mały chłopiec podbiegł do swojego taty i mówił mu, że do wody wskoczył jakiś pan i nie wypłynął. Moi strażacy rozpoczęli poszukiwania. Mężczyzna był pod wodą i po około 15 min został przez nich odnaleziony. Wyciągnęli go na brzeg i przystąpili do reanimacji, która była skuteczna. Karetka zabrała go do szpitala, ale niestety po dwóch dobach zmarł. Jego rodzina rozpoczęła poszukiwania strażaków, bo chciała im podziękować i dopiero wtedy dowiedzieliśmy się o całym zdarzeniu.

Za swoją postawę, zaangażowanie i profesjonalizm podczas akcji ratowniczej Tomasz Dunaj i Mateusz Gryncewicz otrzymali list pochwalny i nagrodę pieniężną od Komendanta Głównego PSP.

Ich postawę doceniły również władze samorządowe Olecka.
Strażacy otrzymali podziękowania na sesji Rady Miejskiej (Mateusz Gryncewicz nie mógł być obecny i w jego imieniu specjalny grawerton odebrał komendant KP PSP w Olecku).

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czytelnik #2593121 | 31.0.*.* 2 paź 2018 19:04

    A tych czterech panów nie sypnęło groszem dla dzielnych strażaków? Ale targowica za kilka mln jest, brawo!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages